TNPW0603383RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603383RBEEA
Description
RES 383 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
558.8μm
Contact Plating :
Tin
Resistance :
383Ohms
Radiation Hardening :
No
Length :
1.6002mm
Max Power Dissipation :
100mW
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
75V
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Free :
Lead Free
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Number of Pins :
2
Width :
838.2μm
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated DC :
50V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
REACH SVHC :
Unknown
Case Code (Imperial) :
Series :
TNPW e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Datasheets
TNPW0603383RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603383RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 383Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C