TNPW060337R4FEEA
Mfr.Part #
TNPW060337R4FEEA
Description
RES 37.4 OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Military Standard :
Not
Factory Lead Time :
13 Weeks
Depth :
850μm
Length :
1.6mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Power Rating :
100mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
37.4Ohms
Tolerance :
±1%
Datasheets
TNPW060337R4FEEA
Vishay / Dale TNPW060337R4FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 37.4Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C