TNPW060337R4BHTA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060337R4BHTA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 37.4 OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Resistance :
37.4Ohms
Series :
TNPW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Military
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW060337R4BHTA
Vishay / Dale TNPW060337R4BHTA
TNPW Series, Thin Film, 37.4Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C