TNPW060337R4BHEA
Mfr.Part #
TNPW060337R4BHEA
Description
RES 37.4 OHM 0.1% 1/10W 0603
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
37.4Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW060337R4BHEA
Vishay / Dale TNPW060337R4BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 37.4Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C