TNPW060337R4BETA
Mfr.Part #
TNPW060337R4BETA
Description
RES 37.4 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
No
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Series :
TNPW
Height :
558.8μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
100mW
Surface Mount :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Reach Compliance Code :
not_compliant
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e0
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 75V
Voltage - Rated :
75V
Resistance :
37.4Ohm
Composition :
Thin Film
Construction :
RECTANGULAR
Case Code (Metric) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
TNPW060337R4BETA
Vishay / Dale TNPW060337R4BETA
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 37.4Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C