TNPW060337R4BECN
Mfr.Part #
TNPW060337R4BECN
Description
RES 37.4 OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
37.4Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Published :
Datasheets
TNPW060337R4BECN
Vishay / Dale TNPW060337R4BECN
TNPW Series, Thin Film, 37.4Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C