TNPW060337K9BEEA
Mfr.Part #
TNPW060337K9BEEA
Description
RES 37.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated DC :
50V
Resistance :
37.9kOhms
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Max Power Dissipation :
100mW
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
1.6002mm
Case Code (Metric) :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Width :
800μm
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
558.8μm
2
Voltage - Rated :
75V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW060337K9BEEA
Vishay / Dale TNPW060337K9BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 37.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C