TNPW060337K4DHTA
Mfr.Part #
TNPW060337K4DHTA
Description
RES 37.4K OHM 0.5% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±0.5%
Feature :
Military
Resistance :
37.4kOhms
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
TNPW060337K4DHTA
Vishay / Dale TNPW060337K4DHTA
TNPW Series, Thin Film, 37.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C