TNPW060337K4DHEA
Mfr.Part #
TNPW060337K4DHEA
Description
RES 37.4K OHM 0.5% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
37.4kOhms
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Thin Film
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated DC :
50V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060337K4DHEA
Vishay / Dale TNPW060337K4DHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 37.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C