TNPW060337K4BYEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060337K4BYEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 37.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
37.4kOhms
Factory Lead Time :
16 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Tin
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060337K4BYEA
Vishay / Dale TNPW060337K4BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 37.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C