TNPW060337K4BETA
Mfr.Part #
TNPW060337K4BETA
Description
RES 37.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Construction :
RECTANGULAR
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Reach Compliance Code :
not_compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
100mW
Resistance :
37.4kOhm
Pbfree Code :
No
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Composition :
Thin Film
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Series :
TNPW
Voltage - Rated :
75V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
13 Weeks
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Tolerance :
±0.1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e0
Height :
558.8μm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Surface Mount :
yes
Published :
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military
Datasheets
TNPW060337K4BETA
Vishay / Dale TNPW060337K4BETA
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 37.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C