TNPW060337K4BEEN
Mfr.Part #
TNPW060337K4BEEN
Description
RES 37.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
838.2μm
Resistance :
37.4kOhms
Length :
1.6002mm
Case Code (Imperial) :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Voltage - Rated DC :
100V
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated :
75V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Ratings :
AEC-Q200
Height :
558.8μm
Max Power Dissipation :
100mW
Power Rating :
100mW
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW e3
Case Code (Metric) :
Datasheets
TNPW060337K4BEEN
Vishay / Dale TNPW060337K4BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 37.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C