TNPW060337K4BEEA
Mfr.Part #
TNPW060337K4BEEA
Description
RES 37.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Contact Plating :
Tin
Number of Terminations :
2
Length :
1.6002mm
Voltage - Rated :
75V
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
100mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
REACH SVHC :
Unknown
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Width :
838.2μm
Resistance :
37.4kOhms
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height :
558.8μm
Datasheets
TNPW060337K4BEEA
Vishay / Dale TNPW060337K4BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 37.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C