TNPW060337K4BECN
Mfr.Part #
TNPW060337K4BECN
Description
RES 37.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
37.4kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
100mW
Feature :
Military
Series :
TNPW
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW060337K4BECN
Vishay / Dale TNPW060337K4BECN
TNPW Series, Thin Film, 37.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C