TNPW060337K0BETA
Mfr.Part #
TNPW060337K0BETA
Description
RES 37K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
37kOhms
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060337K0BETA
Vishay / Dale TNPW060337K0BETA
TNPW Series, Thin Film, 37kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C