TNPW060337K0BEEN
Mfr.Part #
TNPW060337K0BEEN
Description
RES 37K OHM 0.1% 1/10W 0603
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Length :
1.6mm
Termination :
SMD/SMT
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
37kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
75V
Width :
800μm
Datasheets
TNPW060337K0BEEN
Vishay / Dale TNPW060337K0BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 37kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C