TNPW0603374RFHEA
Mfr.Part #
TNPW0603374RFHEA
Description
RES 374 OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
374Ohms
Datasheets
TNPW0603374RFHEA
Vishay / Dale TNPW0603374RFHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 374Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C