TNPW0603374RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603374RBEEA
Description
RES 374 OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Military Standard :
Not
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
63mW
Length :
1.6mm
Resistance :
374Ohms
Case Code (Metric) :
Max Power Dissipation :
100mW
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Radiation Hardening :
No
Height :
558.8μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Depth :
850μm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Voltage - Rated :
75V
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.1%
Number of Pins :
2
Weight :
2.012816mg
2
Width :
838.2μm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
TNPW0603374RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603374RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 374Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C