TNPW060336R5FETA
Mfr.Part #
TNPW060336R5FETA
Description
RES 36.5 OHM 1% 1/10W 0603
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Series :
TNPW
Resistance :
36.5Ohms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060336R5FETA
Vishay / Dale TNPW060336R5FETA
TNPW Series, Thin Film, 36.5Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C