TNPW060336R5FEEA
Mfr.Part #
TNPW060336R5FEEA
Description
RES 36.5 OHM 1% 1/10W 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
Resistance :
36.5Ohms
Power Rating :
100mW
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060336R5FEEA
Vishay / Dale TNPW060336R5FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 36.5Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C