TNPW060336R5DHTA
Mfr.Part #
TNPW060336R5DHTA
Description
RES 36.5 OHM 0.5% 1/10W 0603
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
36.5Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Feature :
Military
Datasheets
TNPW060336R5DHTA
Vishay / Dale TNPW060336R5DHTA
TNPW Series, Thin Film, 36.5Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C