TNPW060336R5BETA
Mfr.Part #
TNPW060336R5BETA
Description
RES 36.5 OHM 0.1% 1/10W 0603
Factory Lead Time :
21 Weeks
Width :
838.2μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Military
Height :
558.8μm
Power Rating :
100mW
Max Power Dissipation :
100mW
Resistance :
36.5Ohms
Length :
1.6002mm
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW060336R5BETA
Vishay / Dale TNPW060336R5BETA
TNPW Series, Thin Film, 36.5Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C