TNPW060336R0FHTA
Mfr.Part #
TNPW060336R0FHTA
Description
RES 36 OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
36Ohms
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power Rating :
100mW
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW060336R0FHTA
Vishay / Dale TNPW060336R0FHTA
TNPW Series, Thin Film, 36Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C