TNPW060336R0FHEA
Mfr.Part #
TNPW060336R0FHEA
Description
RES 36 OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Resistance :
36Ohms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060336R0FHEA
Vishay / Dale TNPW060336R0FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 36Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C