TNPW060336R0FETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060336R0FETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 36 OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
36Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
TNPW
Tolerance :
±1%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Number of Terminations :
2
Feature :
Military
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Composition :
Thin Film
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW060336R0FETA
Vishay / Dale TNPW060336R0FETA
TNPW Series, Thin Film, 36Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C