TNPW060336R0FEEA
Mfr.Part #
TNPW060336R0FEEA
Description
RES 36 OHM 1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Resistance :
36Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
TNPW060336R0FEEA
Vishay / Dale TNPW060336R0FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 36Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C