TNPW060336R0BETA
Mfr.Part #
TNPW060336R0BETA
Description
RES 36 OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Width :
838.2μm
Feature :
Military
Height :
558.8μm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Published :
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
1.6002mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Resistance :
36Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW060336R0BETA
Vishay / Dale TNPW060336R0BETA
TNPW Series, Thin Film, 36Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C