TNPW060336R0BEEA
Mfr.Part #
TNPW060336R0BEEA
Description
RES 36 OHM 0.1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
100mW
AEC-Q200
Height :
558.8μm
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
838.2μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Length :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
36Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW060336R0BEEA
Vishay / Dale TNPW060336R0BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 36Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C