TNPW060336K5FEEA
Mfr.Part #
TNPW060336K5FEEA
Description
RES 36.5K OHM 1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
36.5kOhms
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060336K5FEEA
Vishay / Dale TNPW060336K5FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 36.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C