TNPW060336K5DEEA
Mfr.Part #
TNPW060336K5DEEA
Description
RES 36.5K OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
36.5kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Contact Plating :
Tin
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW060336K5DEEA
Vishay / Dale TNPW060336K5DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 36.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C