TNPW060336K5BYEA
Mfr.Part #
TNPW060336K5BYEA
Description
RES 36.5K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
36.5kOhms
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW060336K5BYEA
Vishay / Dale TNPW060336K5BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 36.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C