TNPW060336K5BXEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060336K5BXEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 36.5K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW e3
Factory Lead Time :
13 Weeks
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
36.5kOhms
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060336K5BXEA
Vishay / Dale TNPW060336K5BXEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 36.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C