TNPW060336K5BHTA
Mfr.Part #
TNPW060336K5BHTA
Description
RES 36.5K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
100mW
Resistance :
36.5kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060336K5BHTA
Vishay / Dale TNPW060336K5BHTA
TNPW Series, Thin Film, 36.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C