TNPW060336K5BETA
Mfr.Part #
TNPW060336K5BETA
Description
RES 36.5K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Published :
Length :
1.6002mm
2
Max Power Dissipation :
100mW
Resistance :
36.5kOhms
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Feature :
Military
Height :
558.8μm
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Width :
838.2μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060336K5BETA
Vishay / Dale TNPW060336K5BETA
TNPW Series, Thin Film, 36.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C