TNPW060336K5BEEN
Mfr.Part #
TNPW060336K5BEEN
Description
RES 36.5K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height :
558.8μm
Termination :
SMD/SMT
Max Power Dissipation :
100mW
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
36.5kOhms
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
75V
Supplier Device Package :
Voltage - Rated DC :
100V
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Width :
838.2μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Length :
1.6002mm
Power Rating :
100mW
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Published :
Datasheets
TNPW060336K5BEEN
Vishay / Dale TNPW060336K5BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 36.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C