TNPW060336K5BEEA
Mfr.Part #
TNPW060336K5BEEA
Description
RES 36.5K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
50V
Supplier Device Package :
Height :
558.8μm
Power Rating :
63mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
36.5kOhms
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Length :
1.6002mm
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
75V
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Published :
REACH SVHC :
Unknown
Width :
850μm
Series :
TNPW e3
Case Code (Metric) :
Datasheets
TNPW060336K5BEEA
Vishay / Dale TNPW060336K5BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 36.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C