TNPW060336K0FHEA
Mfr.Part #
TNPW060336K0FHEA
Description
RES 36K OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
36kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060336K0FHEA
Vishay / Dale TNPW060336K0FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 36kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C