TNPW060336K0FETA
Mfr.Part #
TNPW060336K0FETA
Description
RES 36K OHM 1% 1/10W 0603
Series :
TNPW
Tolerance :
±1%
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
36kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW060336K0FETA
Vishay / Dale TNPW060336K0FETA
TNPW Series, Thin Film, 36kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C