TNPW060336K0DETA
Mfr.Part #
TNPW060336K0DETA
Description
RES 36K OHM 0.5% 1/10W 0603
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Resistance :
36kOhms
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060336K0DETA
Vishay / Dale TNPW060336K0DETA
TNPW Series, Thin Film, 36kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C