TNPW060336K0BETA
Mfr.Part #
TNPW060336K0BETA
Description
RES 36K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tape and Reel (TR)
Width :
838.2μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
558.8μm
Power Rating :
100mW
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Length :
1.6002mm
Resistance :
36kOhms
Datasheets
TNPW060336K0BETA
Vishay / Dale TNPW060336K0BETA
TNPW Series, Thin Film, 36kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C