TNPW060336K0BEEN
Mfr.Part #
TNPW060336K0BEEN
Description
RES 36K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Resistance :
36kOhms
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
100mW
Length :
1.6002mm
Weight :
2.012816mg
Height :
558.8μm
Published :
Supplier Device Package :
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Width :
800μm
Series :
TNPW e3
Case Code (Imperial) :
Datasheets
TNPW060336K0BEEN
Vishay / Dale TNPW060336K0BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 36kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C