TNPW0603365RFHTA
Mfr.Part #
TNPW0603365RFHTA
Description
RES 365 OHM 1% 1/10W 0603
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
365Ohms
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±1%
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW0603365RFHTA
Vishay / Dale TNPW0603365RFHTA
TNPW Series, Thin Film, 365Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C