TNPW0603365RFHEA
Mfr.Part #
TNPW0603365RFHEA
Description
RES 365 OHM 1% 1/10W 0603
13 Weeks
Radiation Hardening :
No
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Depth :
850μm
Length :
1.6mm
Power Rating :
100mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Military Standard :
Not
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
365Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW0603365RFHEA
Vishay / Dale TNPW0603365RFHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 365Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C