TNPW0603365RFETA
Mfr.Part #
TNPW0603365RFETA
Description
RES 365 OHM 1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Published :
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
365Ohms
Power Rating :
100mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW0603365RFETA
Vishay / Dale TNPW0603365RFETA
TNPW Series, Thin Film, 365Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C