TNPW0603365RFEEA
Mfr.Part #
TNPW0603365RFEEA
Description
RES 365 OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
365Ohms
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW0603365RFEEA
Vishay / Dale TNPW0603365RFEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 365Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C