TNPW0603365RDEEA
Mfr.Part #
TNPW0603365RDEEA
Description
RES 365 OHM 0.5% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
365Ohms
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW0603365RDEEA
Vishay / Dale TNPW0603365RDEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 365Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C