TNPW0603365RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603365RBEEA
Description
RES 365 OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
558.8μm
Voltage - Rated :
75V
Radiation Hardening :
No
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Number of Pins :
2
Power Rating :
63mW
Length :
1.6002mm
Contact Plating :
Tin
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
50V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Metric) :
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
838.2μm
Resistance :
365Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW0603365RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603365RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 365Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C