TNPW0603361RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603361RBETA
Description
RES 361 OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
361Ohms
Datasheets
TNPW0603361RBETA
Vishay / Dale TNPW0603361RBETA
TNPW Series, Thin Film, 361Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C