TNPW060335R7BETA
Mfr.Part #
TNPW060335R7BETA
Description
RES 35.7 OHM 0.1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Width :
838.2μm
Resistance :
35.7Ohms
Height :
558.8μm
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
Length :
1.6002mm
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
21 Weeks
Datasheets
TNPW060335R7BETA
Vishay / Dale TNPW060335R7BETA
TNPW Series, Thin Film, 35.7Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C