TNPW060335R7BEEA
Mfr.Part #
TNPW060335R7BEEA
Description
RES 35.7 OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
50V
Width :
838.2μm
Power Rating :
63mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
1.6002mm
Resistance :
35.7Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Height :
558.8μm
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW060335R7BEEA
Vishay / Dale TNPW060335R7BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 35.7Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C